Garážové brány - Sekcionálne brány

Výsuvné sekčné brány

Bránové krídlo vyrábané zo sekcií 500 alebo 610 mm vysokých sa po otvorení zasunie pod strop garáže tak, aby celý otvor zostal priechodný na vstup do garáže. Sekcie sú z obojstranných pozinkovaných oceľových plechov hrúbky 0,7 mm s izolačnou PUR penou hrúbky 40 mm, čím sú zaručené výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vyrábané sú špeciálnou technológiou z materiálov neobsahujúcich a netvoriacich freóny, plesne, baktérie a insekticídy.

Garážové brány sú vybavené špeciálnymi vyrovnávacími (torznými) pružinami, ktoré zabezpečujú nadľahčenie bránového krídla,  preto ani ručné otváranie nevyžaduje veľkú fyzickú silu. K inštalácii sekčnej brány stačí len 70 mm  nadpražia pri variante bez elektrického pohonu a 110 mm s pohonom. Prevedenie spojov jednotlivých sekcií zabraňuje riziku zovretia prstov pri manipulácii s bránou, čo ocenia predovšetkým rodiny s deťmi.

Povrchová úprava panelov môže byť prevedená lakovaním stálofarebnou acrylovou farbou ( takmer 3000 farieb ) alebo technológiou kašírovania.  Kašírovanie je špeciálna metóda fóliovania, kde sú používané len najkvalitnejšie stálofarebné fólie dostupné na trhu, odolné voči všetkým klimatickým podmienkam s UV filtrom, identické s fóliami, ktoré sa používajú pri výrobe okien. V súčasnosti máme najširšiu ponuku viac ako 50 imitácií s dekórom dreva, takže u nás nie je žiadny problém perfektne zladiť bránu s oknami na každom dome.

Stavebná pripravenosť pre montáž brány si vyžaduje mať pripravený hotový začistený stavebný otvor, prípadne hotovú nosnú konštrukciu (zosilnený obvod otvoru) a dokončenú rovnú podlahu. V prípade montáže brány s pohonom aj el. prívod 230 V (50Hz, 6A) pre pohon.

Podľa výšky nadpražia nad otvorom sa k bránovému krídlu nainštaluje najvhodnejšie kovanie z troch typov kovaní:  štandardné kovanie STD, znížené kovaie R70 alebo znížené kovanie ECO.

Fotogalérie