TWIST XL

Twist XL sú designovo moderné pohony v antracitovom prevedení, odolné voči UV žiareniu a starnutiu. Sú vhodné pre jedno alebo dvojkrídlové otočné brány do šírky krídla 5 m a hmotnosti krídla do 500 kg. Pohony Twist XL možno použiť pre pravé a ľavé krídla brán. Max. zaťaženie pohonu je 30.000 N a zdvih 450 mm.

Riadiaca jednotka je prachotesná s ochranou proti striekajúcej vode so zásuvným prijímačom ( FM 868,8 MHz ) a 4-kanálovým diaľkovým ovládačom.

Pohony pre krídlové brány Twist 200 XL sa  vyznačujú veľmi tichým a kĺzavým chodom a vďaka pružne uloženému výsuvnému ramenu. Elektronické koncové spínače sú s infračervenými senzormi a nie sú tu potrebné žiadne koncové zarážky. Pohony sú vhodné aj pre brány, ktoré sa otvárajú smerom do vonku. K pohonom je možné bez problémov pripojiť bezpečnostné zariadenie, ako napríklad výstražné svetlo, optická závora alebo elektrický zámok. Pohony Twist XL majú rozmanité možnosti nastavenia riadené mikroprocesorom, ako je napríklad : funkcia čiastočného otvárania krídla pre chodcov,  automatické zatváranie brány, nastaviteľná doba výstrahy,  nastaviteľné chovanie pri narazení na prekážku (kompletný alebo čiastočný spätných chod krídlovej brány).