Rýchlobežné brány

Rýchlobežné brány sú vhodné do prevádzok, kde je vyššia frekvencia premávky alebo kde sú kladené vysoké nároky na hygienu a udržanie rozdielnej klímy v miestnostiach. Výborne tak poslúžia najmä v potravinárskych, chladiarenských a mraziarenských prevádzkach. Pohyblivé tesnenie v hornej časti brány utesňuje priestor po obvode brány a elasticita fólie eliminuje nerovnosť podlahy. Bránová fólia neobsahuje žiadne pevné časti, ktoré by mohli ohroziť zdravie, prípadne poškodiť rôzne prepravné zariadenia vplyvom nárazu.

INTERIÉROVÉ RÝCHLOBEŽNÉ BRÁNY

Pre rôznorodosť prostredí a nárokov na prevádzku  sa dodávajú bránové fólie v rôznych variantách prevedenia. V potravinárskom priemysle sú dodávané bránové fólie pre hygienicky náročné prostredia k udržiavaniu maximálnej čistoty, prípadne pre chladiarenské a mraziarenské prevádzky s veľkou odolnosťou proti nízkym teplotám. Tieto typy brán sa často používajú aj na rôzne únikové východy.

EXTERIÉROVÉ RÝCHLOBEŽNÉ BRÁNY

Exteriérové rýchlobežné brány sú veľmi odolné proti nepriaznivým poveternostným vplyvom. Špeciálne vystužené vodiace lišty umožňujú odolávať vetru v rýchlosti  až do 160 km/hod.

UNIVERZÁLNE RÝCHLOBEŽNÉ BRÁNY

Tieto brány môžu spĺňať všetky prednosti  interiérových a exteriérových brán, preto sú vhodné do interiéru aj exteriéru.  V prípade požiadavky na presvetlenie obsahujú bránové fólie presvetľovacie okienka.

ŠPECIÁLNE RÝCHLOBEŽNÉ BRÁNY

Špeciálne rýchlobežné brány sú vyrábané v protipožiarnom vyhotovení. Bránová fólia je veľmi odolná proti požiaru a statickej elektrine, preto sú tieto brány vhodné aj pre výbušné prostredia a rôzne iné špeciálne protipožiarne prevádzky. 

Fotogalérie