Garážové brány

Krídlové brány

DVOJKRÍDLOVÉ BRÁNY S PRERUŠENÝM TEPELNÝM MOSTOM

Brány možno použiť ako alternatívu k výsuvným, posuvným alebo rolovacím bránam. Sú ideálne pre garáže, kde je len minimálne ostenie a nadpražie. Vyrábajú sa vždy presne na mieru.

K výrobe dvojkrídlových brán sa používajú kvalitné pánty, ktoré zabezpečia dokonalé vyváženie bránového krídla s rámom. Pre dosiahnutie vyššej stability celej konštrukcie sú brány vybavené nízkym prahom. Masívna hliníková konštrukcia s prerušeným tepelným mostom zaručuje dlhú životnosť a výborné tepelno-izolačné vlastnosti.

Hliníkový rám je aj výrazným designovým prvkom týchto brán a je tu možné docieliť zaujímavé farebné kombinácie rámu a výplne, čo umožňuje presne zladiť bránu s fasádou domu alebo niektorým jeho prvkom. Samozrejme je možnosť výberu z takmer 3000 farieb alebo z viac ako 50 imitácií s dekórom dreva a farebných fólií. Ako výplň možno použiť akýkoľvek typ panelu a väčšinu príslušenstva ako aj u sekčných brán.

DVOJKRÍDLOVÉ BRÁNY S NEPRERUŠENÝM TEPELNÝM MOSTOM

Brány sú klasickým typom dvojkrídlových brán. V porovnaní s dvojkrídlovými bránami s prerušeným tepelným mostom majú horšie tepelno-izolačné vlastnosti, ale ich výhodou je nižšia cena. Vyrábajú sa presne na mieru, majú kvalitné pánty, nízky prah, ktorý spevňuje celú konštrukciu a masívny hliníkový rám. Tak, ako pri sekčných bránach, je aj pri tomto type brán, možnosť použiť väčšinu príslušenstva, alebo si vybrať z ktorejkoľvek imitácie dreva, farebných fólií, prípadne z farieb podľa vzorkovníka RAL.

Montáž pri obidvoch typoch dvojkrídlových brán prebieha vždy do otvoru, preto nie je potrebné žiadne ostenie ako pri sekčných bránach. Pre variantu brány s pohonom je nutné mať nadpražie aspoň 50 mm a pre prevedenie bez pohonu nie je potrebné žiadne nadpražie. Obidva typy dvojkrídlových brán sa vždy otvárajú len smerom von - do exteriéru.

Fotogalérie