Diaľkové ovládanie SOMMER

* 2-kanálový diaľkový ovládač je určený max. pre dve aplikácie s prachotesným krytom s príveskom ( s karabínkou ) na zavesenie ku kľúčom.

* 4-kanálový diaľkový ovládač Slider v modernom designe v prevedení z ušľachtilej ocele s prachotesným krytom je určený pre max. štyri rôzne aplikácie.  Na zadnej strane ovládača je uchytenie pre možnosť zavesenia na prívesok ku kľúčom.

* Držiak vhodný pre 4-kanálový diaľkový ovládač pre upevnenie do auta alebo na stenu.

* Set diaľkového ovládača a držiaka pre 4-kanálový diaľkový ovládač s držiakom do auta alebo na stenu ako kompletný set.

* 4-kanálový výsuvný ovládač ( v novom prevedení ) je v elegantnom nadčasovom designe s nerezovými prvkami pre maximálne štyri rôzne aplikácie. Výsuvný prachotesný kryt ovládacích tlačítok zabráni nechcenej aktivite tlačítok. Ovládač má špeciálnu karabínku určenú na zavesenie ku kľúčom.

* 12-kanálový diaľkový ovládač Telecody (IP64) s osvetlením možno použiť pre 12 rôznych aplikácií diaľkového ovládanie (napr. ovládania viacej brán a osvetlení v exteriéri a interiéri jedným ovládačom). Ovládač má až 10 rôznych prístupových kódov a 2 nekódové tlačítka. Kryt je odolný proti prachu a striekajúcej vode, preto je ovládač vhodný aj do drsnejších podmienok v exteriéri. Zárukou najväčšej bezpečnosti je osvedčený systém proti krádeži na báze plávajúceho kódu Somloq.

* 30-kanálový diaľkový ovládač (IP64) s číselnými a smerovými tlačítkami alebo s alfanumerickými tlačítkami má univerzálne použitie napríklad až pre 30 brán v priemyselnej oblasti alebo 30 aplikácií v oblasti Home Automation. Prachotesný kryt s ochranou proti postriekaniu vodou je určený pre použitie v drsných podmienkach. Veľké tlačítka umožňujú ľahkú obsluhu i v rukaviciach. Životnosť batérie je až 6 rokov ( v závislosti od používania ). K ovládaču je možné dodať aj držiak pre umiestnenie napr. vo vysokozdvižných vozíkoch.

* Nástenné tlačítko 3-kanálové s bielym krytom alebo antracitovým krytom má univerzálne použitie až na tri aplikácie. Montuje sa na omietku skrutkovaním alebo obojstrannou lepiacou páskou.

* Vnútorné diaľkové tlačítko 2-kanálové s bielym krytom alebo bez krytu má použitie na dve aplikácie. Montuje sa pod omietku do interiéru a má dosah cca 25 m.

* Prijímač 2-kanálový je vhodný na prestavbu cudzích pohonov a zvláštnych aplikácií na diaľkové ovládanie SOMMER alebo pre normované montážne lišty elektrických rozvádzačov.

* Kľúčový spínač slúži na ovládanie pohonu brány pomocou kľúča. Dodáva sa v rôznych verziách s troma kľúčmi.